İstanbul yangın merdiveni fiyatları

İstanbul yangın merdiveni fiyatları

Belirli yükseklikteki binalarda bulunması yasal bir zorunluluk olan yangın merdiveni, can kaybının önlenmesi için büyük bir önleme sahiptir. Ana giriş ve koridorlardan başlayan yangınlarda yüksek binalarda cam veya balkonlardan kurtulmanın mümkün olmaması nedeniyle yangın merdiveni hayati bir rol oynamaktadır.

Özellikle İstanbul gibi anakent şehirlerde yangın merdiveni yönetmelik gereği zorunlu hale bile gelmiştir. Karaboğa firmamız olarak herkesin bütçesine uygun ve istenilen kalitede İstanbul yangın merdiveni fiyatları sunmaktayız. Yapılacak yere göre İstanbul yangın merdiveni fiyatları değişmektedir.

Yangın merdiveni hakkında

Binadan inen güçlendirilmiş merdivenlerin yanı sıra, koşum takımı ve demirden yapılan yangın merdivenleri çok yaygın yangın merdivenleridir. Yangın merdiveni detayları  "Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde verilmektedir.

 Yangın merdivenlerinin yüksekliği, malzemesi, basamak sayısı, basamak yüksekliği vb. İle ilgili yönetmeliklere ulaşılabilir. Firmamız ile yapacağınız alımlarda, tüm yönetmelikleri sizin yerinizde inceliyor, değişen hükümler ve gelişen teknoloji ve yasal gereklilikler göz önünde bulundurularak yangın merdivenlerinizi imal edip kuruyoruz. Üstelik firmamız İstanbul yangın merdiveni fiyatları konusunda bütçeye uygun olmasını sağlıyoruz.

Yangın merdiveniyle ilgili bilinmesi gereken detaylar

Yangın merdiveni kapısı yanıcı olmayan veya belirli sıcaklıklara dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır. Firmamız hem yangın söndürme sistemleri ve yangın kaçış kapılarının üretimi ve satışı konusunda en yetkili firmalardan biri olarak kabul edilmektedir. İstanbul yangın merdivenikonusunda akla ilk gelen firmamıza ekonomik İstanbul yangın merdiveni fiyatları  için ulaşabilirsiniz.

 

Yangın Merdiveni Firmaları, Yangın merdiveni, yangın anında binanın güvenli biçimde boşaltılmasını sağlar. Dolayısıyla yangın anı tedbirleri kapsamında, yangın merdiveni imalatının önemli bir yeri vardır. Yangın merdiveni imalatı, kullanılacak malzemeden, yapı elemanının binanın durumuna göre projelendirilmesine kadar titizlik isteyen bir süreçtir. İmalat sürecinde kaliteyi arttıran nedenlerden bazıları:

 

l yangın merdiveninin ana ve iç malzemeleri ile dolgu malzemesi,

 

l rıht yüksekliği ve sahanlık genişliğinin hesaplanması,

 

l çelik profillerin titiz hesaplamalarla birbirine bağlanması,

 

l kurulan iskeletin sağlamlığı.

 

Yangıın merdiveninin olay anında bireylerin güvenliğini de sağlayarak dışarıya hiçbir travma almadan çıkmalarında rol oynaması önemlidir. Bu sebeple yangın merdiveni firmaları özenle seçilmelidir. Çalışılacak firmanın güvenli olmasına dikkat edilmeli, merdiven altı imalathanelere karşı da uyanık olunmalıdır.

 

Yangın merdiveni firmaları nasıl seçilir?

 

Sağlam ve dayanıklı imalat için yangın merdiveni firması seçerken firmanın web sitesi incelenmelidir. Firmaların referans projeleri hakkında bilgi alınması, firma kalitesi hakkında da fikir verecektir. Ayrıca firmanın müşteri ilişkilerinin yapıcı iletişim odaklı olması da önemli bir konudur. Yangın merdiveni firmaları seçilirken imalat fiyatlarında piyasanın çok çok altında ücretlendirme yapanlara karşı dikkatli olunmalıdır.

 

Yangın merdiveni firmaları arasında profesyonelce iş görenler, fiyat bilgisi için alanda ücretsiz keşif yapan, kaliteden taviz vermeden üretimi gerçekleştiren, kaliteli malzeme kullanan ve üretimi belirlenen tarihte teslim eden firmalardır. Bu noktada yılların deneyimli firması olarak Karaboğa Mühendislik ’i yangın merdiveni firmaları içinde her tür profesyonel destek için arayabilirsiniz.